CZARODZIEJSKIE MYDLO ALEPIA

16/11/2012 11:32
Francuska firma Alepia La Maison D'Orient dostarcza na rynek naturalne kosmetyki. Jednak to głównie ich mydła podbijają świat i rozpalają wyobraźnię kobiet, które pokładają duże nadzieje w codziennej pielęgnacji skutecznymi preparatami. Kosmetyki te zawierają olej z oliwek, który doskonale odżywia skórę. Jednak tajemnicą mydła alepia jest zawartość oleju laurowego pochodzącego z jagód wawrzynowca. Im jest ona większa, tym skuteczniej mydło działa pod względem terapeutycznym. Olej laurowy jest naturalnym antybiotykiem, który sprawia, że podrażnienia szybciej się goją i to nie tylko te drobne, wynikające z zaniedbań czy niewłaściwej pielęgnacji, ale także te poważniejsze.
 
Tak więc mydło z dodatkiem oleju laurowego doskonale sprawdzi się także w przypadku osób, które dotknął trądzik, albo które skarżą się na łuszczycę lub egzemę. Generalnie jednak działanie mydła Alep sprowadza się do odmładzania i ochrony skóry. Cera staje się ujędrniona i nawilżona. Mydło alepia jest bardzo uniwersalne. Może zostać zastosowane przez osoby posiadające dowolną cerę i będące w dowolnym wieku. Co ważne jest nie tylko specyfikiem oczyszczającym, ale także pielęgnującym, z powodzeniem zastępującym inne produkty.
 
Mydła alep mają różne stężenia oleju laurowego. Jak w przypadku kontaktu z każdą aktywną substancją, z którą wcześniej nie miało się do czynienia, lepiej początkowo sprawdzić, jak nasza skóra radzi sobie z mniejszymi stężeniami, czyli takimi jak 16 czy 25%. Dopiero, jeśli efekt nie będzie nas zadowalał i jednocześnie nie pojawią się żadne reakcje skórne, można sięgnąć po większą zawartość substancji aktywnej, czyli na przykład 45% czy nawet 70%. Warto także wiedzieć, że możemy kupić albo tradycyjne mydło aleppo, albo kostkę w wersji Premium. Tradycyjne mydło wytwarzane jest w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez wiele dni, a następnie suszy się 9 miesięcy.
 
Natomiast mydło Premium wytwarza się w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. W przypadku mydełek Premium pojawia się modyfikacja zapachu – jest on bardzo atrakcyjny, ponieważ nie tylko zachowano w nim masło z jagód wawrzynu, ale również olejki eteryczne. Warto także wiedzieć, że mydło Alep wymaga odpowiedniego traktowania, a więc w żadnym razie nie odkładajmy go do zwykłej mydelniczki, gdyż szybko zmieni się w oleistą substancję, niezdatną do użytku. Aby służyło nam przez długi czas, należy odstawiać je w takie miejsce, w którym nadmiar wody może odciec, a mydło stanie się jednolicie suche – zarówno z wierzchu jak i od spodu. Doskonale do tego celu nadają się mydelniczki drewniane posiadające drobne „żeberka” lub karbowaną powierzchnię. Alepia produkuje także takie podstawki, więc możemy nabyć je razem z mydełkiem.